نمایش طلوعی شهردار کرمانشاه به نام همایش و بازی با جان مردم

حیات غرب - معلمی با لکنت زبان قصد داشت به نوآموزی حرف الف را آموزش دهد و می گفت : بگو (انف) نوآموز هم تکرار می کرد ( انف )و هر بار با ترکه و فریاد معلم مواجه میشد که ( نگو انف بگو انف )

تو خود فا و لام‌ و الف‌ راست گوی / پس از دیگران گفته ی راست جوی
تو بر نیکویی پشت پا می‌زنی / پس آنگه به نیکی صلا می‌زنی؟

در جامعه این پرسش مطرح است ، حوزه تاثیر گذاری سخنان بسیاری از مسئولین چرا کم ارزش و بی رنگ شده و مردم اعتمادی به قول و بیان آنها ندارند ؟ پاسخهای متعدد و درستی بیان میشود که یکی از آنها فاصله گیری قول و عمل از همدیگر است . وقتی حرف مسئول با عملش هماهنگ نباشد و سخنش آدرس تپه علی شرقی را بدهد و خود مسیر تپه علی غربی را طی کند ، مشخص است که اعتماد عمومی کاهش یافته و گوهر گرانقدر و غیر قابل جبران سرمایه اجتماعی از بین خواهد رفت .

طرفداران جناب آقای طلوعی، القاب متفاوتی را چون شهردار ارزشی و جهادی به این ایشان نسبت می دهند و از طرفی برخی از اعضای شورای شهر چون( آقایان امیری و حجت اله موسوی اجاق ) اعلام کرده اند سردار طلوعی در این زمان محدود ، در شهرداری کرمانشاه ، تخلفات بسیار گسترده و آشکاری از قانون شکنی را در کارنامه خود ثبت کرده است . نشانه های متفاوتی گویای تایید سخنان این اعضای شورا ، از قانون شکنی شهردار است .

در بخش فرهنگی ، این شهردار ارزشی به همراه معاونت شبهه ارزشی که زمانی سنگ اصلاحات را به سینه می زد و آقای رضایی شهردار اسبق بخاطر همان بینش تصدی ریاست سازمان فرهنگی را به ایشان هدیه کرده بود ، هر چند و قت یکبار بنام فرهنگ سازی و با نام بزرگانی از این دیار ،در سطح شهر برنامه ای راه اندازی می کنند که بسیاری از آنها شبیه یک نمایش و شو تبلیغاتی برای کسب اعتبار برخی مقامات شهرداری است و اثری در جهت ارتقاء فرهنگ عمومی نداشته و برخی از این مراسم بدون رعایت قوانین و مقررات و نظر مقامات فرادست انجام می گیرد .

مدتی است که کرمانشاه از لحاظ فراگیری بیماری کرونا در وضعیت قرمز و بسیارخطرناکی قرار گرفته است . آقای بازوند استاندار محترم تذکر می دهند که عموم مردم و اصناف پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنند تا با خیزش خطر ناک موج چهارم بیماری مواجه نشویم . ستاد استانی کرونا که شهرداری نیز عضو این ستاد است مکرر از طریق رسانه ها خطرات ویروس جهش یافته کرونا از نوعی انگلیسی را تذکر می دهند .

در حالی که جامعه و مردم در این وضعیت قرمز ، آماده مقابله با این ویروس میشوند ، متاسفانه شاهد برگزاری همایشی (بخوانید نمایش ) از سوی طلوعی و معاونت فرهنگی شهرداری ، بدون رعایت پروتکلهای بهداشتی هستیم !!شهرداری بعنوان عضو ستاد کرونا ، باید بیش از دیگران مقید به رعایت این دستورالعملها بهداشتی باشد .

روز19 فروردین ماه ، در تالار انتظار شهر کرمانشاه ، در زمان و مکانی نا مناسب ، از امیر سرتیپ خلبان فرج‌الله براتپور، سردار پرافتخار کشور به پاس سالها مجاهدت تجلیل بعمل آمد.

پاسداشت از این افتخارات مرز و میهن کاری بسیار ارزنده و ستودنی است و هر چه در این خصوص برنامه های مفید اجرا شود باز هم کم است . زیرا جامعه خصوصا جوانان و نوجوانان برای الگو سازی به این مفاخر ارزشمند نیاز دارند .

این عزیزان و مفاخر عمری سپری کرده اند و بنابر تذکرات مسئولین بهداشتی ، در این وضعیت خطرناک نیاز به مراقبت بیشتر دارند و مسئولین باید بیش از دیگران در حفظ جان و سلامتی این سرمایه های ناب کوشا باشند .

اینکه بعد از 30 سال و آن هم چند ماه مانده به عمر خدمتی شهردار و معاونت فرهنگی و در این شرایط خطر ناک یاد افتخار آفرینان این مرز و بوم افتاده اند جای سوال و تعجب دارد !! آیا نمی شد این پاسداشت بسیار لازم را در زمانی دیگر و بسیار با شکوه تر و فراگیر تر بر گزار نمود ؟ آیا این نمایش و با نام این سرداران سر افراز، برای اهدافی دیگر در این ایام انتخابات شورای شهر نیست ؟

✳️حیات غرب 

https://t.me/joinchat/AAAAADvW4zO3PIcEsbwgcA

Telegram (https://t.me/joinchat/AAAAADvW4zO3PIcEsbwgcA)
کانال خبری حیات غرب
www.hayategharb.ir
پایگاه خبری-تحلیلی ،سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی